• Abituriendid riigieksamil
  • Viljandi Gümnaasiumi tekkel
  • Külas käis rändav bioklass
  • Keemia labor
  • Raamatukogu
  • Vaade koolimajale
  • Sport
  • Noortekoor
  • Koolimaja esine
  • Maalilaager

Pane tähele!

Tõlkevõistluse tulemused

19. detsembril toimus koolis tõlkevõistlus.
Inglise keelest eesti keelde tõlkimisel oli kaks parimat Helina Välb ja Hanna Kerstina Kartau, kes esindavad meie kooli ka vabariiklikul tõlkevõistlusel Elvas. Hästi tõlkisid ka Liis Rull, Liine Palu ja Tormi Ariva.
Vene keelest tõlkimisel olid kaks parimat Jelizaveta Maslejev ja Daniel Konstantinov, kes samuti esindavad meie kooli vabariiklikul tõlkevõistlusel Elvas.

Lauatennise tulemused

12. jaanuaril toimus Viljandi spordihoones koolidevaheline võistkondlik võistlus KOOLIPINKS KÕIGILE.

Poiste 10. - 12. klassi arvestuses saavutasid I koha Viljandi Gümnaasiumi noormehed Tanel Härmik ja Sander Plümberg ning II koha Denis Vammus ja Martin Printsmann.
10. - 12. kl tüdrukute arvestuses tuli võitjaks Viljandi Gümnaasiumi võistkond: Geithy Paju ja Anita Mutso.
 

II aasta õpilaste lastevanemate koosolek

II aasta õpilaste lastevanemate üldkoosolek toimub 18.01.2018 kell 18:00 ruumis N005.

Pärast üldkoosolekut jätkuvad õpperühmade koosolekud, orienteeruvalt 18:45.

II humanitaar ja kunstide õppesuund   N003

II looduse õppesuund   N217

II majanduse ja ettevõtluse õppesuund   N002

II matemaatika-füüsika õppesuund   N228

II sotsiaalainete õppesuund   N004

II võõrkeelte õppesuund   N230


 

Matemaatikaõpetaja, me ootame Sind!

Viie Kooli Kohtumine

11.-12. jaanuaril toimus 53. Viie Kooli Kohtumine, seekord Viljandis.

Füüsika- ja matemaatikavõistlusel tulime meeskondlikult Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja Miina Härma nimelise Gümnaasiumi järel kolmandale kohale, keemias jäime neljandaks. Ka kolme ala kokkuvõttes olime koolde arvestuses Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja Miina Härma nimelise Gümnaasiumi järel kolmandad.
 
Meie õpilaste paremad tulemused
Keemia
13. Jakob Univer
19.-20. Bert Siimon 
Füüsika
12. Jakob Univer
19.-21. Henri Tamm, Karl-Joan Alesma, Marten Tamme
23.-24. Bert Simon ja Mait Allas 
25. Gregor Rehand
Matemaatika
11.-12. Henri Tamm
16.-17. Gregor Rehand
19.-20. Marten Tamme ja Jakob Univer
22.-23. Karl- Joan Alesma
 
Juba mitmendat aastat toimub ka VKK raames meeskonnavõistlus, kus iga kool saab välja panna kuni kaks neljaliikmelist võistkonda, kes peavad valmis olema meeskonnatööks. Eelmisel aastal tuli ehitada kõlar, seekord tuli igal võistkonnal ehitada Rube Goldbergi masin ja lisaks teha koostööd ka teiste võistkondadega, et tekiks üks süsteem.
Meeskonnavõistluse võitsid Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja Miina Härma nimelise Gümnaasiumi võistkonnad, kes said võrdselt punkte. Teise punktitulemuse sai meie kooli võistkond koosseisus Anett Larm, Egert Neverovski, Emil Koemets ja Oliver Vanamets. Kokku osales kaheksa võistkonda.
 
 
Meie võistlusel on sponsoriteks Nortal AS, Viru Keemia Grupp AS ning sellel aastal esmakordselt Cleveron AS ja Westman Grupp. Tänu neile saab iga kool igal aastal välja anda ühekordse stipendiumi ühele õpetajale ja kolmele õpilasele. Sellel aastal saab õpetajastipendiumi Vahur Pohlasalu ja ühe õpilasstipendiumi Jakob Univer, kui meie kooli parim kolme ala kokkuvõttes. Ülejäänud kaks stipendiumisaajat otsustab kool. Meeskonnavõistlust toetas ka HITSA.
54. VKK korraldab aasta pärast Tartu Tamme Gümnaasium. 

Geomeetriakonkurss

Aasta lõpul toimunud ülekoolilisel geomeetriakonkursil saavutas esikoha Bert Siimon, teiseks tuli Ulrika Laur ja kolmandaks Triin Orgusaar. Maksimumpunktid (40 punkti) said veel Äli Agnes Järve, Kristiina Kase, Liisa Kirs, Mia Maks, Johanna Jõgisoo, Hanna Kerstina Kartau, Laura Stina Kivistik, Anett Pettaig, Elisabeth Alonen, Liis Rull, Helen Puigatšuk. Parim kitsa matemaatika õppija oli Elsa Vanker 38 punktiga.