• Teadusteatrite festival
  • Viljandi Gümnaasiumi II öölaulupidu
  • Maalilaagri töö

Viljandi Gümnaasiumi kõnevõistluse tulemused

11. veebruaril toimus Viljandi Gümnaasiumi kõnevõistlus teemal „See ongi meie aeg. Kui ei, siis ütle, kelle? (L.Tungal)“. Võistluse tulemused:

I aasta:

I koht – Kirke Katariina Siimsoo,

II koht – Egert Neverovski,

III koht – Greete-Caisa Allik, žürii eripreemia - Cathy-Liis Leesment;

II aasta:

I koht – Steven-Kristjan Tšoba, žürii eripreemia – Adeliina-Lisette Lepp;

III aasta:

I koht – Anu Korsar, publiku lemmiku ja žürii eripreemia – Annemai Mutso;

II-III aasta:

II koht – Joonas Ariva, III koht Hanna Valk.

Spordimälumäng "Bumerang"

8. veebruaril toimus Eesti Koolispordi Liidu spordimälumängu "Bumerang" piirkondlik etapp. Vähese reklaami tõttu osales vaid 2 võistkonda. Viljandi Gümnaasiumi võistkond (Johannes Kruusma, Arnold Merend, Jörgen Jürine, Alex Andro Kahu) saavutas A. Kitzbergi Gümnaasiumi ees I koha.

Piirkondlik kõnevõistlus inglise keeles

4. veebruaril toimus Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis järjekorras kolmas piirkondlik kõnevõistlus inglise keeles. Peale Pärnu koolide oli kaks kõnelejat (Johanna Maria Univer ja Karmen Vilberg) Viljandi Gümnaasiumist ja üks Rapla Vesiroosi gümnaasiumist, kokku 14.

Meie kooli kõnelejatest sai finaali Karmen Vilberg ja tema esinemist hinnati Parima Vastaja tiitliga. Kümneliikmelise žürii hulgas olid muuhulgas esindatud ka Suurbritannia Suursaatkond, Briti Nõukogu, TÜ Pärnu Kolledž, TTÜ, Pärnu Ühisgümnaasium ja Viljandi Gümnaasium.

Koolibändide võistlus BÄM 2016

Seitsmendal üle-eestilisel koolibändide võistlusel BÄM 2016 võistles seitse bändi. Grand Prix sai Viljandi gümnaasiumi noormeestest koosnev bänd  Sent from Viljandi (Kristjan Luik- vokaal ja kitarr, Stefan Airapetjan - kitarr, Madis Kirsman- bass ja Sten Tuvi - trummid. Lisaks sai Stefan parima kitarristi ja Madis parima basskitarristi auhinna. Bänd võttis konkursilt kaasa ka pääsme Noortebänd 2016 poolfinaalidesse.

Foto: Silver Tõnisson

Vaata veel VLND ja Sakala

Piirkondliku bioloogiaolümpiaadi tulemused

6. veebruaril toimus piirkondlik bioloogiaolümpiaad. Meie kooli õpilaste tulemused:

10 klass:
I koht Greete- Caisa Allik
II- III koht Liis Rull ja Liisa Toomingas

12. klass:
I koht  Marie Johanna Univer
II koht Krislin Alert
III-IV Elisabeth Heinrich ja Geitrud Fia Kristjohann

Üldvõitjad võrdse punktiarvuga Greete- Caisa Allik ja Marie Johanna Univer.