Filter

Töövarjupäev

Töövarjupäev


 

III teadusteatrite festival

Meil on rõõm kutsuda Eesti koole osalema juba III Eesti Koolide Teadusteatrite Festivalil, mis toimub 11.-12. novembril 2016 Viljandi Gümnaasiumis. 

Selle aasta festivali etenduste teemaks on „Ajamasinas teaduse minevikku". Festivali treilerit saate vaadata siit  https://youtu.be/gOqk7s_ghxQ  

 

Festivalile on oodatud kõik koolide juures tegutsevad teadusteatrid, mida teevad õpilased, olgu see siis keemia, füüsika, bioloogia vm valdkonnas. Festivali eesmärk on viia kokku Eesti koolide teadusteatrite tegijad, üksteiselt ja ühesoos õppida ja areneda.

Festivalil on kavas teadusteatrite esinemised (kuni 15 min 1 etendus), töötoad õpilastele ja juhendajatele, üllatused. Teadusteatri etenduses on soovitav järgida festivali teemat, kuid oodatud on ka juba ettevalmistatud etendused muudel teemadel. Etendus sisaldab mängulist süžeed, teaduskatseid, modelleerimist, selgitusi võib anda nii näitemängu sees kui pärast lõppedes. Kavandit etenduse kohta ootame registreerimisaja lõpuks. Tähelepanu ohutusele! Etenduseks mõnede kohapealsete vahenditega abistamise osas saab konsulteerida õpetaja Ave Vitsutiga (vt kontakt allpool).  

 

Etenduste kirjeldustest koostatakse kogumik. Osalejate majutus hostelis ja toitlustus festivali ajal on korraldajate poolt tasuta.

Registreerumine festivalile kestab aadressil https://goo.gl/forms/9wtyDPbpNSHAs5zG3   3. novembrini 2016.

 

Festivali toimumist toetavad Eesti Teadusagentuur ja Viljandi Gümnaasium.

 

Lisainfo:

Ave Vitsut, festivali idee autor, Viljandi Gümnaasiumi keemiaõpetaja; See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ene Nobel, Viljandi Gümnaasiumi projektijuht, tel 4360309, 5161612, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  


 

Aastalõpupidu

Uued fotod galeriis

Kooli fotogaleriisselisandusid fotod õpilasvahetusest Venemaal, raamaturockist ja teadusteatrite festivalist.

 

Viljandi Gümnaasiumi esimene ööorienteerumine

Reede, 20. novembri õhtupoolikul stardivad Viljandi Gümnaasiumi eest esimest korda ööorienteerujad! Gümnaasiumi õpilasesinduse poolt korraldatav meelelahutuslik mõõduvõtt ootab kõiki liikumishuvilisi osalema ning meeleolukat sündmusest osa saama! Võistlus toimub 2-4-liikmelistes gruppides. Osalejatel tuleb vastata kümnele küsimusele, mille vastused on leitavad kümnes punktis üle Viljandi linna. Punktide vahel liikudes peavad võistkonnad leidma 5 ilma helkurita Viljandi linna kodanikku ning neile Viljandi Gümnaasiumi poolt helkurid kinkima. Iga osaleja saab endale enne rajaleminekut helkuri. Sündmus algab Viljandi Gümnaasiumi eest 17.00 registreerimisega ning esimesed võistkonnad pääsevad rajale kell 18.00 ning rajale pääsemine toimub 2-minutilise intervalliga. Sündmusele saab ka eelregistreerida, mida soovitame kindlasti teha, et saaksime arvestada umbkaudse osalejate arvuga ning et sündmus kulgeks sujuvamalt. Sündmusele saab eelregistreerida siit.

Suur aitäh Viljandi Noorte Volikogule, kes sündmust toetab.

Seltsis segasem, võistle mitme peaga!/Tule ise ja võta sõber ka kaasa!/Tule, avastame koos Viljandit!/Aita muuta Viljandi linn ohutumaks!

Töövarjupäev

III Raamaturock

5.novembril toimub meie koolis III Raamaturock  I aasta õpilastele

 

11.30kohtub õpilastega Honesta aulas romaaniga „Lui Vutoon“ 2015. aasta Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistluse võitja ARMIN KÕOMÄGI

 

12.30–13.30 õpikojad:

Kuidas saada edukaks ettevõtjaks?

ruumis N004

kirjanik ja ettevõtja Armin Kõomägi, õp Vilma Härmik

 

Kirjandus, muusika, peokultuur

ruumis N005

kirjanik ja muusik Barthol Lo Mejor, õp Paavo Matsin

 

Ulme. Ulme? Ulme!

ruumis N221

ulmekirjanikud Maniakkide Tänav ja Mairi Laurik,

õp Marja-Liisa Raudne

 

Kuidas kirjutada räppi?

ruumis H206 (aula)

Eesti räpiskeene tõusev täht Mart Rauba ehk MC Lord ja Ugala näitleja Rait Õunapuu., õp Erika Rummel

 

Pagulasteema kirjanduses läbi aegade. Põhjamaade krimikirjandus

ruumis N003

Viljandi raamatukogu direktor Reet Lubi, raamatukoguhoidja Kalli Hendrikson, õp Aili Kiin

 

Luuletusest lauluni, sõnadest stsenaariumini, ideest näidendini

ruumis N218

laululooja, stsenarist, näitleja, näidendite autor Silvia Soro,

õp Juta Klettenberg

 

Lugu ja pilt

ruumis N204

raamatuillustraator ja kirjanik Kristi Kangilaski, õp Monika Mändmaa

 

„Luule – see ei tule tuulest…“

ruumis N018

luuletaja Siim Lill, õp Eret Talviste

 

13.45 – kokkuvõtete tegemine Honesta aulas ja esinejate tänamine

 

Üritust toetab kultuuriministeeriumi rahastatud projekt „Elav raamat = kirjanik koolis“.


 

II teadusteatrite festival

Eesti II koolide teadusteatrite festivali kava
13.november

10.30-11.00 Saabumine Viljandi Gümnaasiumisse, registreerumine, tervituskohv
11.00-11.30 Avamine 
11.45-13.15 Etendused aatriumis
13.15-14.00 Lõuna kooli sööklas
14.00-15.30 Etendused aatriumis
15.30-16.00 Kosutav paus
16.00-17.30 Etendused ja teise päeva töörühmade loosimine
17.30 Õhtusöök Honesta õppehoones, majutumine, puhkepaus (veidi vaba aega)
20.00 - 21.30 Filmiklubi õpilastele Honesta aulas, võimalus tutvuda ja koos elu üle arutada; 
Juhendajatele ja žüriile vestlusring Honestas.

14.november
Ööbimiskohas äratus kell 8, hommikusöök
Liikumine koolimajja
9.00-10.00 ja 10.00-11.00 Töötoad teatritegelaste juhendamisel, jagunemine 2 gruppi
11.00-11.15 Kosutav paus
11.15 - 12.00 Teadusülesande lahendamine ja segarühmade etteaste planeerimine
12.00-13 xx Segarühmade etendused
13.xx-14.00 Pidulik festivali lõpetamine, žürii autasustab esinejaid, festivalitort


 

Direktorivahetus = vahetusdirektor

Viljandi gümnaasiumi direktor Ülle Luisk ja Kiviõli keskkooli direktor Heidi Uustaluvahetasid sel nädal kohad, et saada kogemusi ja õppida erinevates koolides töötamise kaudu, vahendab Sakala.

Õpetajate vahetus kestab tänasest neljapäevani. Kiviõli koolist ligi 150 õpilase võrra suurema Viljandi gümnaasiumi juht Ülle Luisk märkis BNS-ile, et organisatsiooni juht saab õppida kas teoreetiliselt või käia ja vaadata, kuidas tehakse mujal. "Võin juba esimese päeva järel öelda, et on super, kuidas sa asju teises koolis näed ja kuidas mõtted hakkavad liikuma, et mida veel teha."

Luisu sõnul on kogemuste vahetamine olnud seni pigem mingi teise riigi haridussüsteemiga tutvumine. "See, et minna teise kooli üheks nädalaks tööle, on olnud midagi sellist, mis meil on mõlkunud mõttes riigigümnaasiumidega. Praegu muidugi me ei vahetanud riigigümaasiumide juhte, vaid vahetasime kohad ühe väga hea kolleegiga, kes kohe mõttest kinni haaras," lausus ta.

Allikas: Sakala

Vaata ka ERR, alates 28. minutist


 

Helkurkõnd

26. novembril, algusega kell 17.00 toimub helkurkõnd. Marsruudil: Jakobsoni Kool - viljandi Gümnaasium - Jakobsoni Kool. 

Jalutame kõik koos Jakobsoni Koolist Viljandi Gümnaasiumini ning siis sealt tagasi. Särame ja oleme säravad. Kõik vastutulevad "tondid" teeme nähtavaks ja kinnitame neile helkuri. Meeleolu loob "kambavaim" ehk siis riietuda võib ka stiilselt või väljendada oma helkuri kandmist läbi loosungi/plakati või muu abivahendi. Kõik vahvad ideed, lõbusalt koos aega veeta, on teretulnud. Oluline, et oled sõidukijuhtidele nähtav!

Koguneme Jakobsoni Kooli juurde kell 16.45, kus kõik osalejad saavad loosikorvi potsatada oma nime. Peale helkurkõndi toimub Jakobsoni Kooli juures eriti säravate auhindade loosimine.

 -Tule õhtul kodust välja

- Riietu soojalt ja värvikalt

- Võta kaasa hea tuju ja vahva kaaslane

- Tee end nähtavaks ning riputa enda külge vähemalt 1 helkur (mida rohkem, seda uhkem)

Üritust viib läbi Lõuna prefektuur.


 

Rwanda õied

Koolis tegutsev dokumentaalfilmi klubi PULT näitab esmaspäeva 

õhtul, 24.11.20014,  kell 18.00 aulas filmi Rwanda genotsiidist! 

Külaliseks meie oma kooli direktor Ülle Luisk, kes on ise Rwandas käinud ja probl

eeme näinud. 

 

Meestepäev meie koolis

Õpilasesindus kuulutab kolmapäeva, 19. novembri meie kooli meestepäevaks, kuna ka rahvusvaheliselt tähistatakse sel päeval meestepäeva. 

Üleskutseks on riietuda sel päeval mehelikult soliidselt nii positel kui ka tüdrukutel. Näiteks triiksärk ja lips. Riietussoovile võib läheneda ka loominguliselt, tüdrukutel ei pea lips olema ilmtingimata kaelas, vaid võib ka olla juustes. Keelatud on sel päeval kanda dressipluusi, seelikut ja kõrge kontsaga kingi. 

Tunnustame sel päeval meie kooli mehi ja noormehi!


 

Filmiklubi kutsub keskkonnanädalale

Viljandi gümnaasiumi filmiklubi Pult korraldab esmaspäevast reedeni pärimusmuusika aidas keskkonnanädala «Rohkem kui keskkond», mille kolmel õhtul näidatakse filme ja kahel on kavas töötuba. Igal õhtul on algus kell 18 ning osavõtutasu pole.

Filmiõhtud saavad teoks aida hubases kaminasaalis, kus näeb filme meest, veest ja tootmisest. Külalised on Veolia Keskkonnateenuste Lääne regiooni juhataja Jaan Viljas ja mesinik Madis Mutso. Töötubades meisterdatakse vilepille ja musitseeritakse pärimusmuusik Annika Mändmaa juhendamisel ning tehakse disainer Miina Leesmendi abiga vanadest riietest uusi.

Viljandi gümnaasiumi dokumentaalfilmiklubi Pult on tegutsenud kaks aastat, sel aastal veavad klubi tegevust Annemai Mutso XI ja Kerly Ritval XII klassist.

Korraldajad usuvad, et filminädal toob kokku inimesed, kellele meeldib arutleda maailma ja selle sees toimuva üle. «Ootame kõiki huvilisi vaatama ja kaasa rääkima,» kutsusid klubi eestvedajad inimesi osalema.


 

Mõttespordiolümpiaad

Mõttespordiolümpiaadi treeningud on alanud, huvilised saavad ennast kirja panna veel ka Stuudiumis.

03.11 - 06.11.2014 Treeningturniirid kõikidel aladel keskkonnas Vint.ee
24.11 - 27.11.2014 toimub võistluste I etapp
Esmaspäeval (24.11) toimuvad maleturniirid (Vint.ee keskkonnas toimub 3 turniiri - kõigile vanuseklassidele eraldi turniir)
Teisipäeval (25.11) toimuvad kabeturniirid
Kolmapäeval (26.11) toimuvad gomokuturniirid
Neljapäeval (27.11) toimuvad sudokuturniirid

Töövarjupäev

20. novembril toimub meie koolis töövarjupäev. 
Töövarjupäeval saab gümnasist tutvuda ühe ettevõtja, ametniku või spetsialisti tööpäevaga. Töövarjupäev, kui üks reaalse töökeskkonnaga tutvumise vorm pakub noortele mitmeid võimalusi:
- märgata ja analüüsida neid oskusi ja isiksuseomadusi, mis on vajalikud töökohal;
- tutvuda perspektiivsete ametitega;
- saada kindlust karjäärivalikuks;
- näha ja õppida tundma reaalset töökeskkonda;
- tunnetada hariduse väärtust tulevikus edu saavutamisel.

Toimi nii:
  • Vali endale ise varjutatav Sinule huvipakkuva ameti esindajate hulgast ja võta temaga kokkuleppe saamiseks ühendust – kirjuta e-kiri, helista või mine ise kohale! Pöördumises püüa näidata oma motiveeritust ning huvi varjutatava elukutse suhtes! Vajadusel saad nõu ja abi pöördumise koostamisel õppenõustamise keskusest (Honesta 102).
  • Registreeri oma töövarjuks minek Viljandi Gümnaasiumi karjäärikoordinaatori Raili Toikka-Tamme juures õppenõustamise keskuses (Honesta 102) hiljemalt 17. novembriks! Karjäärikoordinaatorilt saad kaasa tagasiside töölehe oma töövarjutamise kogemuse kirja panemiseks. Tööleht on saadaval ka siin
  • Kooskõlasta oma minek rühmajuhendajaga! Arvesta, et sel koolipäeval tundides käsitletud teemad pead omandama iseseisvalt!
  • Varjutamise järgselt täida tagasiside tööleht oma kogemusest ja ole valmis sellest kaasõpilastele rääkima! Too leht hiljemalt 25. novembriks karjäärikoordinaatori kätte või saada Stuudiumi vahendusel Raili Toikka-Tammele!
  •  
 

TTÜ infotund

Reedel, 7. novembril kl 14.15 toimub Tallinna Tehnikaülikooli infotund ruumis N005. Räägitakse erialadest, mida TTÜ-s õppida saab, ülikooli sisseastumisest ja üliõpilaselust üldisemalt.

 

 

Kodanikupäev

26. novembril tähistatav kodanikupäev on päev kõigile kodanikele ja eestimaalastele. Sel päeval mõtleme iseenda ja riigi suhtele ning ka sellest, kui head kodanikud me oleme.

Selle päeva raames on Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus viinud koolidele läbi veebipõhise viktoriini - kodanikupäeva viktoriini. Ka sel aastal on kõigil õpilastel võimalik osaleda. Käesoleva aasta kodanikupäeva viktoriin toimub ajavahemikul 25.11.13 kuni 06.12.13. 
Parimad vastajad selgitatakse seitsmes kategoorias. Auhinnad ootavad ka suurima osavõtuga koole. Parimate autasustamine toimub 23. jaanuaril 2014 aastal Mustpeade Majas.

Pane oma oskused, kogemused ja teadmised proovile ning tee viktoriin läbi - tähtis pole mitte võit, vaid osavõtt. Viktoriin asub siin
Head kodanikupäeva ja kodanikunädalat!


 

Urmo Reitav - sündinud õpetaja

 

Viljandi gümnaasiumi ühiskonnaõpetuse õpetaja Urmo Reitav teeb oma igapäevatööd sellise entusiasmi ja andumusega, et kooli direktor nimetab teda lausa sündinud õpetajaks, kelleta koolielu hästi ette ei kujuta. Aktiivse õpetajaelu kõrvalt jätkub Urmot mujalegi, näiteks vabatahtliku tööle Narva. Kolm suve järjest on tema eestvedamisel Narva vähekindlustatud perede lapsed igal argipäeval saanud kõhu tasuta täis süüa. Nii tutvustab ETV uue haridusliku saatesarja „Vaba tahe” neljandat osa „Suvesupp”, mis on eetris ülehomme, 24. novembri õhtul ning kus keskne tegelane on Urmo Reitav.

Vaatasaadet!

 

Kolmas Eesti linn, kus Urmo Reitavit võib kohata, on Tallinn. Ajasimegi temaga juttu Tallinna ülikooli pedagoogilises seminaris, kus ta sellest õppeaastast noorsootöö õppekava juhib ja noorsootöö aluste kursust loeb. „Mul on päevad ilusasti ära jaotatud – kolm päeva nädalas töötan Viljandis, kaks Tallinnas,” räägib Urmo ning kinnitab, et kuigi koormus on suur, annab töö noortega talle palju energiat. Enne Tallinna õppejõuks tulekut õpetas Urmo tulevasi noorsootöötajaid ja huvijuhte Viljandi kultuuriakadeemias, tervelt kaheksa aastat. „Noorsootöö on minu teema, see on mul hinges,” tunnistab ta.

Kõige lühem töövestlus

Oma põhitöökohaks peab Urmo Viljandi gümnaasiumi, kuhu ta eelmisel kevadel, kui uus riigigümnaasium tööd alustas ja õpetajate leidmiseks konkursi välja kuulutas, ühiskonnaõpetuse õpetajaks kandideeris. „Mõtlesin, et proovin, ehkki ma hästi ei uskunud, et selle koha saan, sest tahtjaid oli palju. Aga juhtus nii, et mul ei ole kunagi olnud nii lühikest töövestlust nagu tookord. See kestis üksteist minutit,” räägib Urmo. „Juhendan koolis ka õpilasesindust, mis pole sisuliselt ju midagi muud kui üks koolidemokraatia vorme ning kõige otsesemalt ühiskonnaõpetuse tundides õpitavaga seotud.”

Loe edasi Õpetajate Lehest

22. november 2013 Tiina Vapper 

Urmo Reitav jõuab palju: annab Viljandi gümnaasiumis ühiskonnaõpetuse tunde ja on kooli noorsootöö üks eestvedajaid, õpetab Tallinna ülikoolis tulevasi noorsootöötajaid, veab noorteklubi. Lisaks kõigele sellele on ta võtnud südameasjaks Narva puudust kannatavad lapsed. Foto: Mikk Mihkel VaabelUrmo Reitav jõuab palju: annab Viljandi gümnaasiumis ühiskonnaõpetuse tunde ja on kooli noorsootöö üks eestvedajaid, õpetab Tallinna ülikoolis tulevasi noorsootöötajaid, veab noorteklubi. Lisaks kõigele sellele on ta võtnud südameasjaks Narva puudust kannatavad lapsed. Foto: Mikk Mihkel Vaabel

 

 

 

 

 

 

 


 

Töövarjupäev 21. novembril 2013

Töövarjupäeval saab gümnasist tutvuda ühe ettevõtja, ametniku või spetsialisti tööpäevaga. Töövarjupäev, kui üks reaalse töökeskkonnaga tutvumise vorm pakub noortele mitmeid võimalusi:

märgata ja analüüsida neid oskusi ja isiksuseomadusi, mis on vajalikud töökohal;

tutvuda perspektiivsete ametitega;

saada kindlust karjäärivalikuks;

näha ja õppida tundma reaalset töökeskkonda;

tunnetada hariduse väärtust tulevikus edu saavutamisel

 
Toimi nii:

 -  Vali endale ise varjutatav Sinule huvipakkuva ameti esindajate hulgast ja võta temaga kokkuleppe saamiseks ühendust – kirjuta e-kiri, helista või mine ise kohale! Vajadusel saad nõu ja abi pöördumise koostamisel õppenõustamise keskusest (Honesta 102).

- Registreeri oma töövarjuks minek Viljandi Gümnaasiumi karjäärikoordinaatori Raili Toikka-Tamme juures õppenõustamise keskuses (Honesta 102). Sealt saad kaasa tagasiside töölehe oma töövarjutamise kogemuse kirja panemiseks. Tööleht on saadaval ka Teras.

- Kooskõlasta oma minek rühmajuhendajaga!

- Varjutamise järgselt täida tagasiside tööleht oma kogemusest ja ole valmis sellest kaasõpilastele rääkima! Too leht hiljemalt 25. novembriks karjäärikoordinaatori kätte või saada Stuudiumi vahendusel Raili Toikka-Tammele!

Põnevat varjutamist! 


 

DFK pult filmiõhtu

13. novembril toimub järjekordne dokumnetaalfilmi klubi PULT filmiõhtu ruumis N002. Olete oodatud!


Paku idee Viljandi Gümnaasiumi istumispatjadele!

Viljandi ettevõtlusprogrammiga saab veel liituda kuni 18.novembrini ning alustada koolituspäevadel osalemisega II koolituspäevast, mis toimub 30.novembril 2013. Selleks tuleb ikka oma idee kirja panna siin

https://docs.google.com/forms/d/1s9vvKbGUSfkCIqKUWgKnQ9Q6zcOeGXxRZ0b14zut76A/viewform

 

Eriti oodatud on uued liitujad nende väljapakutud ideede teostamiseks:

·       Viljandi Gümnaasiumi treppidele istumispatjade disainimine-õmblemine (samu patju saab ka mujal müüa);

·       Viljandimaa Loomeinkubaatoritele oleks vaja teha filmiklippe, et youtube´is inku võimalusi atraktiivsel kombel kõigi maade ja merede taga tutvustada. 

Miks mitte siduda see ka väikese filmikoolitusega noortele? Kultuuriakadeemiaga koostöös näiteks. Tahaksid ennast proovile panna ja oma oskusi arendada? Saad teada kas filmindus-multimeedia on ala, millega oma tulevikku siduda soovid.


Saksamaa suursaadik ja Akadeemiline Vahetusteenistus täna meie koolis

  • Teisipäeval, 5. novembrilalgusega kell 12 tutvustab Honesta maja saalis (H206) Saksa Akadeemiline Vahetusteenistus (DAAD)meie õpilastele stipendiumite taotlemise võimalusi Saksamaal õppimiseks ning seejärel näitavad nad täispikka mängufilmi "Der ganz grosse Traum".  Film on saksa keeles (inglisekeelsete subtiitritega).
  •  
  • Teisipäeval alates kella 13.30  külastab meie kooli Saksamaa suursaadik hr Christian Matthias Schlaga. Temaga tulevad kaasa kultuurinõunik Miriam Ströbel, Goethe Instituudi keeleosakonna juhataja Anne Lind, Välismaise Koolihariduse Keskuse koordinaator Silke Pahlitzsch, ainenõunik Petra Oxen ja tõlk Brita Veimen. Külalised tutvuvad koolimajaga ning kohtuvad direktori juures kell 14  teiste Viljandi koolide direktorite ning linnavalitsuse ja hoolekogude esindajatega.

 

Kunstinädal 4. - 8. november 2013

 
 
 
 
 
 

Kodanikupäev, 26.novembril Viljandi Gümnaasiumis

 

Kodanikupäev on pühendatud Eesti kodanikule, kodanikuuhkuse ja kodanikuks olemisega kaasnevate õiguste ja kohustuste teadvustamisele.

Kell 12:05  Viljandi maavanema Lembit Kruuse kodanikuõpetuse tund humanitaar-kunstisuuna õpilastele teemal „Kodanik ja riik”

Kell 14:00–15:30 Eesti Vabariigi välisministeeriumi esindajate loengud abiturientidele „Probleemide vältimine välismaal töötamisel ja õppimisel”

Kell 15:00–17:00 Viljandi Linnavolikogu istung Viljandi Gümnaasiumis (Kaare kooli aulas)

 

Kodanikupäeva veebiviktoriin kuni 25.11.2012 (kellani 23:00) http://viktoriin.meis.ee/kodanikupaeva-viktoriin-2012/


 

Kutse kooli lapsevanematele

Kutsun kokku Viljandi Gümnaasiumi lapsevanemate nõukoja

Kooli olulisim partner on tema lapsevanemad.
Soovime Viljandi Gümnaasiumis arendada kaasavat koolikultuuri, milles on oma kindel koht ka lapsevanemal. Üldkoosolekud ei ole selleks piisav vorm ning seetõttu kutsun kokku lapsevanemate nõukoja, kuhu kuulub igast õpperühmast üks lapsevanemate esindaja ning tema asendusliige.

Palun lapsevanemaid leida oma õpperühma esindaja kooli lapsevanemate nõukotta.
Teie esindaja saab panustada kooliellu ning tuua kooliellu lapsevanemate algatusi ja osalust.
Kooli lapsevanemate nõukoda nimetab oma esindajad ka kooli hoolekogusse.

Iga õpperühma lapsevanemad saavad oma esindaja valimiseks käivitada arutelu kooli e-Päevikus sõnumite all. 


Viljandi Gümnaasiumi lapsevanemate nõukoja esimese koosolek toimub 6. detsembril kell 17:15 Kaare koolihoone ruumis 23 (teine korrus).

Lapsevanemate nõukoda tegutseb vastava statuudi alusel. 

Vaata VG lastevanemate nõukoja statuuti.

Esimese nõukoja kava:
- Direktori sõnavõtt
- Statuudi täiendamise ettepanekud
- Viljandi Gümnaasiumi lapsevanemate nõukoja juhatuse valimine
- Lapsevanemate esindajate nimetamine kooli hoolekogusse

 


 

Prantsuse keele konkurss

 

15. novembril toimus Tartu Descartes'i Lütseumis Lõuna-Eesti koolide prantsuse keele konkurss. Teemaks oli sel aastal "Aeg". Meie koolist esinesid konkursil Marta Anderson, Kerly Ritval, Lisann Posti (nad on prantsuse keelt õppinud alles 2 kuud!), kes said oma kategoorias (gümnaasiumi algajad) 2. koha. Kooli esindanud Kirsi Svarts, Kelly Kasepuu, Kermo Maiste, Kerli Suurkask, Tuuli Liesment, Hanna-Stina Lippo said oma kategoorias 1. koha ning ka kogu konkursi GRAND PRIX! Juhendas prantuse keele õpetaja Sigrid Reili.

Palju õnne!Ajalehe InterNos loosivõitjad

14. novembril selgusid koolilehe InterNos teatripiletite loosimise võitjad. Tubliks loosikäeks oli vahetusõpilane USA-st, Alex Albough. Õnnelikeks võitjateks osutusid Jevgenia Žalõbina ja Kristiina Soans. 
Võitjatega võetakse ühendust. 


 

Karjäärinädal 19.-22. november 2012

Registreerumine Stuudiumis avatud 13.11 - 16.11. Registreerumine lõppeb 16.11 kell 12.00.  

Esmaspäev 19. november

12.15 Karjäärinädala avasõnad

12.30 – 13.00 Eesti Lennuakadeemia

13.15 – 13.45 Tallinna Tehnikakõrgkool

14.15 – 14.45 Viljandimaa Rajaleidja Keskus

Teisipäev 20. november

11.00 – 11.45 Tartu Ülikooli seminar teemal „Õpetajaharidusest“

11.00 – 11.45 Tallinna Ülikooli Psühholoogia Instituudi õppejõu Grete Arro seminar teemal "Psühholoogia - müüdid ja.. teised müüdid"

12.15 – 13.00 Tartu Ülikooli infoloeng

13.15 – 14.00 Tallinna Ülikooli infoloeng

14.15 – 15.00 Tallinna Tehnikaülikooli infoloeng

Kolmapäev 21. november

12.15 – 13.00 Välismaale õppima – kuidas? Viljandi Gümnaasiumi õpilane Jane Milvek

13.00 – 13.30 Välismaal õppimise kogemus. 

13.30 – 14.15 Õppimisvõimalused Euroopa ülikoolides. StudyIn.

Neljapäev 22. november

Töövarjupäev

 

VG ajaleht "InterNos"

Viljandi Gümnaasiumi ajalehe "InterNos" esimest numbrit saab osta Kaare, Kesklinna ning Jakobsoni kooli raamatukogudest. Ajaleht maksab 0,80 €. Ajalehes on loosikupong, mis viib 4 inimest Ugalasse. Täitke ajalehe vahel olev loosikupong ning tooge see raamatukokku, sest loosimine toimub juba 14. novembril.