Koolimaja tunnustused

Aasta Ehitusprojekt 2013 - Viljandi Gümnaasium

Eesti Projektbüroode Liit (EPBL) kuulutas konkursi  „Aasta Ehitusprojekt 2013“ võitjaks SALTO AB OÜ – Viljandi Gümnaasium.

Võiduprojekti puhul toodi esile, et muinsuskaitseväärtusega vana koolihoone juurde on oskuslikult sobitatud moodsas võtmes lahendatud juurdeehitis.  Väljakuulutamisel märgiti ka, et tunnustust väärib kogu projekti meeskond, kuna selle objekti puhul loeti väga positiivseks terviklahendus ja kogu projektiga seotud meeskonna omavaheline koostöö. Võitja valis EPBL liikmeskond.

Meie koolile Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia!

2013 parima avaliku ruumi preemia Viljandi Gümnaasiumi autorid on Pille Lausmäe, Kerli Lepp, Kristina Roots  sisearhitektibüroost Pille Lausmäe SAB. Hoone arhitektid on Salto AB arhitektid.

“Välis- ja sisearhitektuuri ühtsus, samade ja väheste materjalide ning värvilahenduste kasutus moodustavad hästi mõjuva ja töötava koosluse. Kõik on lihtne ja loomulik ning detailideni läbi mõeldud. Suur avatud mitmefunktsiooniline ruum justkui propageeriks kaasaegset avarat maailmapilti ja mõttelaadi,” ütles sisearhitekt ning ESLi aastapreemiate žürii esimees Tiina Mang.

Loe täpsemalt siit

Meie direktorile anti Eesti Arhitektide Liidu 2013. aasta teenetemedal!

Meie kooli direktor Ülle Luisk sai täna, neljapäeval, 27. veebruaril 2014 Eesti Arhitektide Liidu 2013.a. teenetemedali kui kõige parem tellija!

"2013. aasta PARIMAKS TELLIJAKS valiti Viljandi Riigigümnaasiumi direktor Ülle Luisk, kes on edukalt seisnud selle eest, et möödunud aastal valminud Viljandi uus gümnaasiumihoone oleks kõrge ehituskvaliteediga ja vastaks maja loojate nägemusele."

Loe uudist siit

Arhitektuuri preemia Viljandi Gümnaasiumi eest

9. jaanuari õhtul jagas Eesti kultuurkapital Tallinnas Draamateatris auhinnagalal oma aastapreemiaid. Neid anti välja kaheksas valdkonnas ning arhitektuuri ja rahvakultuuri sihtkapital tunnustas ka Viljandimaal tehtut.

Viljandi gümnaasiumi hoonet tõsteti kultuurkapitali aastapreemiate jagamisel arhitektuuri valdkonnas esile kolmel korral.

Arhitektuuri aastapreemia 2013– Viljandi gümnaasium –kaasaegne ja inspireeriv õpikeskkond, kus harmooniliselt kohtuvad uus ja vana. Ümbritseva linnaruumiga dialoogi loov suurepärane lahendus. Salto Arhitektid: Maarja Kask, Karli Luik, Ralf Lõoke, Andro Mänd, Margus Tamm.

Renoveerimise aastapreemia 2013–Viljandi gümnaasium –uue ja vana ühtseks tervikuks  muutmise eest. Pille Lausmäe

Eva Laarmann.

Tunnustus –  Viljandi gümnaasium - eeskujulik näide avaliku sektori tellijakäitumisest haridusmaastiku ruumilise kvaliteedi tõstmisel. Riigi Kinnisvara AS ja Viljandi linn.

Allikas Eesti Kultuurkapital.

Meie koolimaja ehitaja on Aasta ehitaja 2013

Eesti Ehitusettevõtjate Liit (EEEL) kuulutas 11. detsembril 2013 liidu jõuluseminaril Tallinna Tehnikaülikoolis konkursi «Aasta ehitaja 2013» võitjaks Aivo Pedaki Oma Ehitaja ASist, kellele tõi võidu Viljandi Gümnaasiumi hoone ehitus. Täpsemalt saab lugeda siit.

Aasta Ehitusprojekt 2013 - Viljandi Gümnaasium

Meie koolile Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia!

Loe täpsemalt siit

Meie direktorile anti Eesti Arhitektide Liidu 2013. aasta teenetemedal!

Loe uudist siit

Arhitektuuri preemia Viljandi Gümnaasiumi eest